obrazki dla niemowlaka

Dziś podczas kolejnej rundy po mieszkaniu z Hanuszką na rękach zajrzałam do łazienki i po raz kolejny pokazałam Młodej lustro. Jaka była moja radość, gdy dzieć z radości pisnął i zagadał do odbicia w lustrze. W mojej głowie od razu pojawiło się pytanie co tam zobaczyła, bo oczywistym jest, że świadoma tego co widziała, a raczej kogo, nie jest. Jako dociekliwa matka klikam więc w wyszukiwarce (wujek "G" zawsze wie i prawdę powie;) )rozwój wzroku u niemowląt i wyskakuje mi COŚ TAKIEGO. Nie będę się mądrzyła ani przytaczała cytatów - sami przeczytajcie, naprawdę warto:) Między innymi dlatego, że autor podaje też przypadki, w których należy zgłosić się do lekarza.

Stwierdzam, że  z Hanką wszystko w porządku:) Mimo wszystko staram się wspierać jej rozwój w dalszym ciągu. Bardzo pomocne w tym są obrazki w kolorach kontrastowych. Można takie wydrukować i rozwiesić nad łóżeczkiem, w okół łóżeczka lub po prostu pokazywać maluchowi podczas zabawy. Hanuszka bardzo je lubi. Część obrazków dostępnych jest na stronie baby.zorger.com.newborn.pdf ale można też samemu zrobić w jakimś programie graficznym - takie też mamy:)2 komentarze:

  1. Możesz robić jeszcze masaże całego ciałka od dołu do góry przy użyciu rąk lub różnych materiałów/faktur czy szczoteczek. Jak masuje się rączki, to tak aby paluszki odwijały się na zewnątrz, a nie do środka. My się masujemy od początku (podobno tak trzeba po cesarce) w każdym razie to dobra okazja do robienia nawzajem min :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Masaże robimy owszem:) Ale dzięki za podpowiedź z tymi materiałami czy szczoteczkami:D O tym nie pomyślałam. A powiem szczerze, że nawet nie zwróciłam uwagi w którą stronę kieruję dłonie... Tzn zawsze od góry do dołu, ale muszę zwrócić uwagę na to czy palce idą na zewnątrz czy do wewnątrz:D Dzięki!

      Usuń

Każdy komentarz nie będący obelgą dla mnie i moich czytelników jest mile widziany. Zostaw po sobie dobre wspomnienie:)

Dziękuję:)

AddThis