Mystery is solved!

Od jakiegoś czasu Młoda sypie tekstami o niejasnym dla nas znaczeniu.
Zaczęło sie od BALO i przez długi czas myśleliśmy, a wręcz byliśmy pewni, że owo BALO to lampa. Hanka zapytana o to gdzie jest BALO śmiało wskazywała lampę na suficie. Dziwny był jednak fakt, ze nie każde BALO to BALO, ale przecież niektóre lampy nawet lamp nie przypominają tak więc stwierdziliśmy, że BALO to najwyraźniej specjalny rodzaj lampy.

Otóż NIE!

BALO moi mili to nie lampa, a BALON. I tylko kretyn nie wpadłby na to, że lampa zwisająca z sufitu przypomina balon. To też tłumaczy dlaczego nie każde BALO to BALO... Najwyraźniej według Hanki w domu mamy nie lampy a balony. I to w dodatku świecące!

Pozostała jeszcze kwestia BĄBĄKA...Nasza pociecha z radością nieopisaną wykrzykuje, że BĄBĄK! Pytam gdzie, na co pada odpowiedź - MA (dla niewtajemniczonych  - nie ma). Proszę, żeby pokazała palcem - cisza i konsternacja. Pokazuję różne rzeczy i pytam BĄBĄK? - Nie... I znów słyszę BĄBĄK MA. Czyli BĄBĄK to coś czego nie ma. Trwa to dobrych kilka dni. Już zaczynam myśleć, że moje dziecko widzi rzeczy nieistniejące, że ma jakiś szósty zmysł gdy nagle słyszę dobitnie pierdnięcie i radosny okrzyk O! BĄBĄK! 

No to moi mili MYSTERY IS SOLVED!Anjamit

7 komentarzy:

 1. Zgaduję, że to bąk :P

  Ja do córci zawsze mówię 'Kto to bąki puszcza?!?' :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Haha, ale sie usmialam.
  ale ja balona to od razu zgadlam.

  czekam na kolejne perełki językowe.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale się uśmiałam!! A Igi powiedział wczoraj, że "jak Ania z Hanią wrocą" to Wam pokaże swoje dzieła z przedszkola. I nie pozwala kłaść się nikomu na "łóżku Ani"

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla mojej Buby balon to również balo!

  OdpowiedzUsuń
 5. Babąk mnie powalił na łopatki :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Hahaha! Mój syn ostatnio pokazuje skąd się biorą bąki. Padłam jak pokazał na pupę i bił sobie brawo za puszczenie bąka :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Usmiałam się:))))pokazywanie u nas też jest, ale te brawa:)) to chyba wszyscy faceci są dumni z tego, że puszczają bąki:P

   Usuń

Każdy komentarz nie będący obelgą dla mnie i moich czytelników jest mile widziany. Zostaw po sobie dobre wspomnienie:)

Dziękuję:)

AddThis