Dla kogo Święta?

Wiele razy wspominałam już, że to dla nas, a zwłaszcza dla mnie wyjątkowe Święta. Pierwsze poza granicami kraju, z dala od najbliższych. Pierwsze spędzone we trójkę. Pierwsze samodzielnie przygotowane od A do Z. Pierwsze bardziej świadome Święta Hani. 

Te Święta, wszystkie przygotowania są dla nas. Bo żaden inny dzień w roku nie niesie ze sobą takiej magii jak te dni świąteczne. Nawet jeśli doskonale wiemy, że ten klimat i tą wyjątkowość i magię sami kreujemy i gdybyśmy wszyscy chcieli, to taki świąteczny klimat moglibyśmy czuć codziennie.Dobrze jednak, że choć raz w roku zdecydowana większość ludzi się stara... 

Te Święta są dla Niej. Żeby mogła poczuć magię, poznać tradycje i kiedyś przekazać je dalej. Żeby się Jej chciało zdobić dom, piec, gotować... I tą magię pielęgnować. Dla swoich dzieci. 

Te Święta są też dla rodziców, nawet jeśli nie będzie ich tu z nami. Przez lata wpajali nam tradycje bliskie ich sercom, dbali o to, by Święta były wyjątkowe. Co roku w moim domu na Święta zakładało się najlepsze ubrania, do kolacji zasiadało się z ułożonymi włosami, biżuterią i makijażem. Tato zawsze w garniturze i pod krawatem. W powietrzu prócz cudnych zapachów potraw, ciast i świeżej choinki czuć było delikatny zapach perfum. W tle rozbrzmiewały kolędy, spokojne i zawsze w tradycyjnym wykonaniu. Nie było mowy o tym, by ktoś zasiadł do stołu nieprzygotowany, w dresie czy z potarganymi włosami...Takie Święta pamiętam i takich chcę dla swojej rodziny. 

Dlaczego więc te Święta są też dla rodziców? Bo pewnie zachodzą w głowę jak sobie radzimy i czy ich wieloletnie starania zostały docenione. Bo widząc, że celebrujemy te Święta jak nas nauczyli, będą spokojniejsi. Będą mogli cieszyć się tymi Świętami z nami. Na odległość. Przez telefon. Przez Skype'a.
I nawet jeśli nie wszystko będzie dopięte na ostatni guzik, to i tak te Święta będą wyjątkowe:)
A dla Was mam coś, co może się przydać:) Będzie mi miło jeśli skorzystacie, ja sama muszę wydrukować, bo prezenty w szafie jeszcze nie spakowane:)

Miłych i sprawnych przygotowań:D


3 komentarze:

 1. Święta z maluchami muszą być wyjątkowe, to przecież przekazywanie pięknej tradycji i eodzinnych zwyczajów :)
  Wszystkiego dobrego kochane !

  OdpowiedzUsuń
 2. Święta powinny być dla nas i naszej rodziny. Wszystkiego najlepszego !!!

  OdpowiedzUsuń
 3. U mnie też zawsze było wyjątkowo, już od rana w Wigilię. Babcia zawsze powtarzała, jaka Wigilia taki cały rok :)
  Wesołych Świąt Aniu dla Was :***

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz nie będący obelgą dla mnie i moich czytelników jest mile widziany. Zostaw po sobie dobre wspomnienie:)

Dziękuję:)

AddThis