Panel kontrastowy

Zanim urodził się Patyk miałam plan by zrobić dla niego coś w kontrastujących barwach. Kupiłam więc filc i na tym stanęło. Wena mnie opuściła. Poza tym, ostatnim razem filc szyło mi się tak źle, że powiedziałam ”nigdy więcej"... Do tego po głowie rozbijało mi się pytanie: "co, jak i kiedy". Dwa miesiące minęły, a filc jak leżał tak... leżał.

W końcu mnie olśniło, że przecież wcale nie muszę szyć i że mogę zaangażować Hanię. Wycięłam więc filcowe kształty i zostawiłam jej resztę. No, prawie resztę. Ależ miała frajdę z klejenia i przyklejana filcowych motywów dla brata! 

Gdyby ktoś zachodził w głowę, czemu starsza latorośl chodzi rozczochrana, to uprzejmie informuję, że szczotkę do włosów posiada, nawet dwie, na gumki, spinki, opaski również nas stać. Chodzi rozczochrana tak dla zasady. Faza indywidualizmu, która mam wrażenie nigdy się już nie skończy. A matkę zżera zazdrość do szpiku kiedy widzi Małe Damy z pięknie zaczesanym włosami. Bo moja osobista Mała Dama ma w nosie głęboko... (Błagam niech się znajdzie choć jedna mama, która ma ten sam problem).

Powracając jednak do panelu...Koniec końców zszyłam wszystkie kwadraty razem, tak by powstał panel, ale można też zrobić książkę lub po prostu przykleić/ powiesić kwadraty w różnych miejscach na ścianie. Patykowy panel wisi w miejscu, w którym Patyk jest przewijany. Z racji tego, że śpi z nami i nie dorobił się jeszcze swojego łóżka, a przewijać gdzieś trzeba, na Patykowy kącik przeznaczyliśmy naszą komodę i półki nad nią. Choć jego "kącik" nie jest jeszcze gotowy (i pewnie długo nie będzie) Patyk jest zachwycony! Musicie wierzyć na słowo, gdyż Patyk ostatnio nie czuje się najlepiej, w związku z tym nie współpracuje przy sesjach. Nawiasem mówiąc wirus go dopadł, jak i nas wszystkich, a zaczęło się od Hanuszczaka...


Do stworzenia własnego panelu/ książki potrzebować będziecie:
filcu w kontrastowych barwach - najlepiej biel, czerń, czerwień ( ja użyłam jeszcze niebieskiego)
Kleju PVA
Nożyczek
Szablonów własnego projektu lub znalezionych w sieci
Przydatne też będą:
Starsza pociecha i śpiące maluch, ale i bez tego ogarniecie ;)

Mam nadzieję, że panel pomysł na Panel podoba się Wam równie mocno jak nam:) Za inspirację dziękujemy Mamie w UK :)

3 komentarze:

  1. Piękne kontrasty. I dołączam do klubu mam rozczochrańców. Jak gumka posiedzi na głowie piętnaście minut to już sukces. Tylko czasem ciociom w żłobku daje sobie zrobić "frizurkę". W domu ni chu chu!

    OdpowiedzUsuń
  2. Zdrowia! Rodzinne chorowanie znamy ostatnio aż za dobrze.. Tymczasem jeśli chodzi o problem z włosami, póki co córka praktycznie łysa, więc w tej kwestii nie pomogę ;) A panel cudny! I z sercem robiony!

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo fajny pomysł i wykonanie :)

    OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz nie będący obelgą dla mnie i moich czytelników jest mile widziany. Zostaw po sobie dobre wspomnienie:)

Dziękuję:)

AddThis