Piękny biust mamy cz. V - ćwiczenia

W tej części znajdziecie kilka ciekawych ćwiczeń na ujędrnienie bustu. Ćwiczenia są lekkie, łatwie i przyjemne, a przede wszystkim można je wykonywać o każdej porze dnia i nocy:)

1. Ściskanie dłoni. Ustaw się w pozycji wyprostowanej, nogi na szerokości ramion. Złóż dłonie przed sobą na wysokości klatki piersiowej. Na „raz, dwa" mocno ściśnij dłonie ( naciskiem na dolną część), na „trzy" zwróć palce do siebie, na „cztery" - wyprostuj dłonie, na „pięć" - opuść ręce w dół, na „sześć" - złóż ręce przed sobą. Powtórz ćwiczenie 5 - 8 razy.

2. Splatanie palców. Ustaw się w pozycji wyprostowanej, nogi na szerokości ramion. Podnieś ugięte w łokciach ręce do wysokości twarzy. Mocno spleć palce obu rąk. Zdecydowanym ruchem próbuj rozłączyć palce i odprowadzić ręce na boki. Powtarzaj ćwiczenie 10 - 12 razy.

3. Podnoszenie rąk po kolei. Ustaw się w pozycji wyprostowanej, stopy zwiedzione. Na „raz" - podnieś prawą wyprostowaną rękę do góry (mięśnie rozluźnione). Na „dwa" - próbuj jak najdalej odprowadzić rękę do tyłu nie skręcając tułowia. Na „trzy" - opuść rękę. Ten sam ruch wykonaj lewą ręką. Dla każdej ręki zrób po 5 - 6 powtórzeń.

4. Odpychanie się od ściany. Ustaw się twarzą do ściany na odległość wyciągniętych rak. Oprzyj się rękoma o ścianę. Powoli wykonaj pompkę zginając ręce w łokciach. A następnie szybko odepchnij się od ściany. Powtórz ćwiczenie 10 - 15 razy.

5. Rysowanie kół w powietrzu. Ustaw się w pozycji wyprostowanej, nogi na szerokości ramion, stopy równolegle do siebie. Lewa ręka spoczywa na biodrze, prawa (wyprostowana) wykonuje okrężny ruch. Ćwiczenie to wykonuj w dość szybkim tempie, po trzech okrążeniach zmień kierunek (rysuj koła w odwrotnym kierunku). Zamień ręce. Wykonać ćwiczenie każdą ręką 3 - 5 razy.

Warto także zaopatrzyć się w ciężarki o wadze 1 kilograma maksymalnie. Rolę taką rewelacyjnie może spełnić butelka PET napełniona wodą:) Taką butelkę traktujemy jak ciężarki. Ćwiczymy podobnie. Najlepsze będą wszystkie ćwiczenia, w których uginamy ręce wyciągnięte w górę - pozbędziemy się tzw. motylków ale także ujędrnimy biust:)

Na koniec film z ciekawym ćwiczeniem, które można zmodyfokować w następujący sposób: ręce składamy podobnie jak na zdjęciu ale dłonie przesuwamy w kierunku łokci ( w efekcie trzymamy się za łokcie) i energicznym ruchem przesuwamy ręce, tak aby biust "podskoczył".
Miłego ćwiczenia! :)


* Źródło: http://www.inspirander.pl/wellness-i-zdrowie/8-cwiczen-ujedrniajacych-biust


Linki do pozostałych części:
Część I
Część II
Część III
Część IV

4 komentarze:

 1. Hmmm, bardzo ciekawe te ćwiczenia i rzeczywiście proste, muszę koniecznie wypróbować:)Choć teraz po porodzie największym dla mnie wyzwaniem jest mój brzuch bo wyglądam dość śmiesznie, cała chuda z wystającym brzuchem;p No ale wiadomo, trzeba ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć:)

  OdpowiedzUsuń
 2. cenne wskazówki, z pewnością skorzystam. Ja również jestem przerażona brzuchem :) życzę powrotu do formy wszystkim mamom :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mój brzuch również pozostawia wiele do życzenia...:/ Niestety....Jakoś częściej zdarza mi się ćwiczyć biust...

  OdpowiedzUsuń
 4. Rewelacyjna ta Twoja seria o biustach :))) Pozwolisz,że podlinkuję u siebie w poście, tak żeby mieć łatwy dostęp w każdej chwili? (akurat wczoraj pisałam o moich rozterkach z wyborem biustonosza, a Ty mi tu spadłaś jak z nieba) :)

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz nie będący obelgą dla mnie i moich czytelników jest mile widziany. Zostaw po sobie dobre wspomnienie:)

Dziękuję:)

AddThis