Kokarda - tutorial

Ogromnie dziękujemy Wam za gratulacje i wszystkie ciepłe słowa po ostatnim poście:) Sprawiacie, że to oczekiwanie jest jeszcze milsze:) 

Została wywołana do tablicy, a raczej do pochwałę nią się brzuchem. Jeszcze nie ma czym, ale i na to przyjdzie pora:) Tymczasem nie przedłużając...

Przyszedł czas na pierwszy prawdziwy tutorial na moim blogu:) Moja bezsenność, jak się okazało ciążowa, ma dwa etapy - ten sprzed testu, kiedy noce spędzałam na przeglądaniu blogów i pinteresta i ten po teście, kiedy to noce spędzam na przeglądniu cudowności, które mogę zrobić dla siebie, Hani czy maluszka. Na pierwszy rzut poszła opaska na ciążowy brzuszek znaleziona o TUTAJ 

Do zrobienia kokardy użyłam ostatnio upolowanego materiału - kropki zdecydowanie rządzą ostatnimi czasy:) Poza tym gumy i koronkowej tasiemki (Wam radzę od razu kupić elastyczną tasiemkę). Wykrój zrobiłam sama rysując po prostu taki kształt kokard, jaki chciałam. Jak widać na zdjęciu, trzeba wyciąć cztery części. Od Was zależy czy będą takie same czy nie:)
Dalej spinamy prawymi stronami do siebie dwie identyczne części...
Zszywamy, zostawiając ok 5 cm na przewrócenie naszej kokardy...
Przewracamy na prawą stronę i zszywamy do końca.Teraz uwaga... Jeśli znajdziecie ozdobną, elastyczną taśmę, pasującą do kokardy, to macie problem z głowy. Jeśli nie, to kupujecie gumkę i nie elastyczna taśmę pasującą do tkaniny i zszywacie jedno z drugim naciągając gumkę i lekko przytrzymując taśmę. Zanim to nastąpi zmierzcie talię, błowę, biodra, czy inną część ciała, na której zamierzacie nosić kokardę, pamiętając o tym, że gumka jest elastyczna:) Musi być trochę krótsza niż faktyczny obwód np. talii. 
Przewiązujecie pierwszą gotową część kokardy wokół taśmy i analogicznie postępujecie z drugą jej częścią
I gotowe:)Mam nadzieję, że mój pierwszy tutorial jest jasny i że będzie przydatny:) Plany mam obszerne i jeśli tylko samopoczucie nie przeszkodzi, to pojawią się kolejne tutoriale:) 


P.S. Jeśli coś z postem jest nie tak od strony technicznej, proszę o info. Pisałam na tablecie, a to bardzo irytujące jest:\

3 komentarze:

 1. Piękna kokarda!!! Już w poprzednim poście zwróciłam na nią uwagę ;-)
  Jeśli chodzi o stronę techniczną,to z tekstem jest wszystko ok,ale zdjęcia wyświetlają się w częściach... Może, to coś z moim telefonem,ale nigdy nie miałam takiego problemu... Pozdrawiam ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. to jeszczej Gratuluję!!! :)
  u mnie technicznie jest dobrze:)
  a kokarda cudnie się prezentuje!

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz nie będący obelgą dla mnie i moich czytelników jest mile widziany. Zostaw po sobie dobre wspomnienie:)

Dziękuję:)

AddThis